színész // actor

1988. július 20-án született, Magyarkanizsán. A szabadkai Kosztolányi Dezső Nyelvi Gimnázium elvégzése után, 2007-ben felvételt nyert az Újvidéki Művészeti Akadémia Drámai Tanszakának színésztagozatára, Hernyák György és Pálfi Ervin osztályába.

2001-ben került szorosabb kapcsolatba a színházzal, amikor bekapcsolódott a magyarkanizsai Ozoray Árpád M.M.E. színjátszó szakosztályának munkájába, Krályevácski Eszter vezetésével. 2004-től 2007-ig a Kálló Béla és G. Erdélyi Hermina által vezetett, szabadkai Színitanoda tagja.

2011-ben a Szabadkai Népszínház magyar társulatához szerződött.

Akadémián játszott szerepei:

2009 – Sławomir Mrożek: Szerenád – Szőke (rendezte: Hernyák György és Pálfi Ervin)
2009 – Sławomir Mrożek: Nyílt tengeren – Kövér (rendezte: Hernyák György és Pálfi Ervin)
2009 – Katona József: Bánk bán – Ottó herceg, Petúr bán (rendezte: Kerényi Imre; SZFE)
2009 – Müller Péter: Szomorú vasárnap – Seress (rendezte: Huszti Péter; SZFE)
2010 – Ingmar Bergman: Rítus – Ernst Abramsson (rendezte: Hernyák György és Pálfi Ervin)
2011 – Baráth-Hajdú-Mácsai-Pámer: Kreón… vagy fordítva – Alektó, a kíméletlen (rendezte: Hernyák György)
2011 – Baráth Attila: Portré (monodráma) – Losoncz Dávid

Tanyaszínházban játszott szerepei:

2008 – Stein-Bock-Harnick: Hegedűs a háztetőn – Csendbiztos (rendezte: Puskás Zoltán)
2009 – Ferenc Judit: Különös ajándék – Dani (rendezte: Puskás Zoltán)
2010 – Tóth Ede: Falu rossza – Feledi Lajos (rendezte: Táborosi Margaréta)
2012 – Gyarmati Kata: Mérföldkő – Főorvos, Jakab (rendezte: Puskás Zoltán)

Kőszínházi szerepei:

2010 – Ali Taylor: Puha pihe – Callum (rendezte: Kálló Béla; Zentai Magyar Kamaraszínház)
2010 – Mihail Bulgakov: A Mester és Margarita – Titkár, Bengalszkij, Meigel báró (rendezte: László Sándor; Újvidéki Színház)
2011 – Baráth-Hajdú-Mácsai-Pámer: Kreón… vagy fordítva – Alektó, a kíméletlen (rendezte: Hernyák György; Szabadkai Népszínház)
2011 – Anton Pavlovics Csehov: Cseresznyéskert – Postamester fia (rendezte: Bérczes László; Szabadkai Népszínház)
2011 – Ivo Andrić – Zalán Tibor – ifj. Kucsera Géza: Aska és a farkas – kos, farkas (rendezte: Hernyák György; Szabadkai Népszínház)
2012 – Bikini-demokrácia – Rendőr (rendezte: Borut Šeparović; Kosztolányi Dezső Színház)
2012 – Lénárd Róbert: Virrasztók – Áron (rendezte: Hernyák György; Szabadkai Népszínház)
2012 – Tasnádi István: Tapasztalt asszony – férfi (rendezte: Tasnádi István; Szabadkai Népszínház)
2012 – Szirmai–Bakonyi–Gábor: Mágnás Miska – Pixi gróf (rendezte: Mezei Zoltán; Szabadkai Népszínház)
2013 – Alfred Jarry: Übü király – Zsinór, Pénzügyi (rendezte: Dömötör András; Szabadkai Népszínház)
2013 – Brestyánszki B.R.: Vörös – férfi (rendezte: Máté Gábor; Szabadkai Népszínház, budapesti Katona József Színház)
2014 – Terék Anna: Vajdasági lakodalom – Kamerás (rendezte: Táborosi Margaréta; Szabadkai Népszínház)
2014 – William Shakespeare: Macbeth – Donaldbain, Duncan fiatalabb fia és 3. úr (rendezte: Hernyák György; Szabadkai Népszínház)
2014 – Tasnádi István: Kupidó – Kupidó (rendezte: Tasnádi István; Szabadkai Népszínház)
2015 – Pálfi-Szőke-Mezei: Gaudeamus Igitur (rendezte: Mezei Zoltán; Szab-way színházi szervezet)
2015 – Robert Thomas: Nyolc nő – Catherine (rendezte: Olivera Đorđević; Szabadkai Népszínház)
2015 – Lev Birinszkij: Bolondok tánca – Malahov, Jankó (rendezte: Sebestyén Aba; Szabadkai Népszínház)
2015 – Hans Alfredson – Tage Danielsson: Picasso kalandjai (rendezte: Edvin Liverić; Szabadkai Népszínház)
2016 – Tennessee Williams: Camino Real – Sancho Panza, Túlélő, Abdullah (rendezte: Keszég László; Szabadkai Népszínház)
2016 – Friedrich Schiller: Rablók és gyilkosok (rendezte: Gáspár Ildikó; Szabadkai Népszínház)
2016 – Peter Shaffer: Amadeus – udvarmester (rendezte: Béres Attila; Szabadkai Népszínház)
2016 – Brestyánszki B. R.: Münchhausen a sajtszigeten (rendezte: Hernyák György, Szabadkai Népszínház)
2017 – Kiss Csaba: A dög – Lilike (a dög) (rendezte: Olivera Đorđević; Újvidéki Színház)
2017 – Háy János: Kemping (rendezte: Pelsőczy Réka; Szabadkai Népszínház)
2017 – Ana Đorđević: Fekete királynők – második bíró (rendezte: Ana Đorđević; Szabadkai Népszínház)

Színházi projekciók:

2010 – Ali Taylor: Puha pihe (Zentai Magyar Kamaraszínház)
2012 – Carole Fréchette: Simon hét napja… (Zentai Magyar Kamaraszínház)
2012 – Gyarmati Kata: Mérföldkő (Tanyaszínház)
2012 – Mácsai Endre: Aliz (noszai Hinga Művelődési Egyesület)
2012 – Tasnádi István: Tapasztalt asszony (Szabadkai Népszínház)
2012 – Hull a pelyhes fehér hó, jöjj el kedves Télapó most (Szabadkai Gyermekszínház)
2013 – Biljana Srbljanović: A halál nem bicikli (Szabadkai Népszínház)
2013 – Mácsai Endre: SOHAország (Zentai Magyar Kamaraszínház)
2014 – Szerbhorváth György: Van valami bejelentenivalója? (Szabadkai Népszínház)
2014 – Tasnádi István: Kupidó (Szabadkai Népszínház)
2014 – Lénárd Róbert: Dorian (Zentai Magyar Kamaraszínház)
2014 – Visky András: Pornó (Zentai Magyar Kamaraszínház)
2015 – Piaf-marche (Kosztolányi Dezső Színház, Újvidéki Színház)
2015 – Hans Alfredson-Tage Danielsson: Picasso kalandjai (Szabadkai Népszínház)
2016 – Tasnádi István: Cyber Cyrano (Fabula Rasa Színjátszó Grund)
2016 – Patrik Ourednik: Europeana (Szabadkai Népszínház)
(színházi előadásokhoz készített reklámok és előzetesek megtekinthetőek ezen a linken: bit.ly/amigohtheatervideos)

Díjak:

2013 – Az évad legjobb férfi epizódszereplője (Mágnás Miska – Pixi)
2014 – A társulatigazgató konstruktív munkatársának díja (Szabadkai Népszínház Magyar Társulata)
2018 – Az 2017/2018-as évad színésze